Vyhrali sme cenu Rádia Slovensko na ITAPA 2020. Ďakujeme

Autor: DataCentrum elektronizácie územnej samosprávy Slovenska | 24.11.2020 o 17:29 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  124x

Aplikácia mID, vďaka ktorej sa dostanete na obecný úrad z mobilu, zabodovala v súťaži Rádia Slovensko. Tá sa koná pri príležitosti najdôležitejšej IT konferencie u nás a zameriava sa na riešenia, ktoré ľuďom uľahčujú život.

Nová aplikácia mID, ktorú prevádzkuje združenie DEUS, si odnáša prvé významné ocenenie. Pri príležitosti konania najprestížnejšej IT konferencie na Slovensku – ITAPA 2020 – získala Cenu Rádia Slovensko, o ktorej rozhodujú samotní poslucháči druhého najpočúvanejšieho slovenského rozhlasu.

Teší nás, že sme uspeli práve v kategórii, kde podľa vyhlasovateľa súťaže bojujú projekty, ktoré sa zameriavajú na ľudí, uľahčujú im život a sprístupňujú im užitočné služby. Aplikáciu mID sme spúšťali práve s týmto cieľom: umožniť ľuďom z pohodlia domova, či svojej kancelárie vybaviť všetko potrebné na obecnom úrade online. A to aj bez aktivovaného elektronického občianskeho preukazu a schránky na portáli slovensko.sk,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ DEUS Adrián Belánik.

Aplikácia mID je v ostrej prevádzke od prvého novembra tohto roku. Vďaka nej si môžete na obci napríklad prihlásiť psa, požiadať o zbernú nádobu na komunálny odpad, či podať daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti. K dispozícii máte takmer 140 elektronických služieb. Tie využívajú inteligentné formuláre, do ktorých nemusíte vypisovať žiadne údaje, ktoré už o vás štát pozná. Takto si rýchlo a na pár klikov vybavíte všetko nielen bez toho, aby ste museli na obecný úrad ísť osobne, ale aj bez toho, aby ste vôbec zapli počítač. 

Služby aplikácie mID sú momentálne prístupné pre vyše 70 % samospráv na Slovensku. Ide o tie mestá a obce, ktoré využívajú informačný systém DCOM, ktorý taktiež prevádzkuje združenie DEUS. Dobrou správou je, že do budúcnosti sa pripravuje jeho ďalšie rozšírenie, vďaka čomu sa k jeho službám dostane ešte viac občanov než doteraz.

A to nie je všetko. „Aplikácia mID je pripravená tak, že sa dá využiť aj inými orgánmi verejnej moci. Ak o to štát požiada, sme pripravení mu mID odovzdať zadarmo. Okrem toho je toto riešenie využiteľné aj tretími stranami ako sú banky, poisťovne či telekomunikační operátori,“ dodáva Adrián Belánik.

Ak chcete o aplikácii mID vedieť viac, kliknite na www.vybavzmobilu.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.


Už ste čítali?